reklama
Česká Lípa
Odpůrci těžby čediče na kopci Tlustec uspěli s odvoláním
9. 5. 2019 Ministerstvo životního prostředí (MŽP) opět zrušilo kladné rozhodnutí libereckého krajského úřadu o výjimce, která je potřeba pro obnovu těžby čediče na kopci Tlustec na Českolipsku. Případ vrátilo ministerstvo k novému projednání krajskému úřadu v Liberci. ČTK to...
Veřejnost mě odsoudila dříve, než rozhodl soud, říká Berousek
30. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: K závěru spěje u Okresního soudu v České Lípě projednávání kauzy nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Závěrečné řeči by mohly zaznít už na příštím líčením nařízeném na konec května. Soudkyně dnes dočetla výpovědi posledních svědků, poslední listinné důkazy a přehrála většinu odposlechů. V případu jsou tři obvinění, mezi nimi je i provozovatel zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvík...
Ve vyhořelém Kounicově domě budou děti nebo knihovna
26. 4. 2019 Do vyhořelého Kounicova domu chce Česká Lípa přestěhovat Dům dětí a mládeže Libertin, kterému už prostory na Škroupově náměstí nestačí. Radnice si nechává zpracovat studii, která má ověřit, zda jsou prostory pro Libertin vhodné, hlavně s ohledem na prostor nutný pro mnoho různých činností. Dokud nebude město znát odpověď na tuto otázku, nemůže začít chátrající budovu rekonstruovat, řekla dnes ČTK českolipská starostka Jitka Volfová (ANO).
Velikonoce otevřely barokní kapli Božího hrobu v Mimoni
20. 4. 2019 Velikonoce otevřely návštěvníkům barokní kapli Božího hrobu v Mimoni na Českolipsku. Kaple vysvěcená v roce 1668 patří spolu se sousedním špitálem ze stejného období k nejcennějším barokním památkám v Libereckém kraji a je součástí Poutní cesty Českolipskem. Historicky se tu odbývaly velké velikonoční oslavy ještě po druhé světové válce, pak to bylo násilným způsobem utnuto, řekla dnes ČTK vedoucí odboru kultury města Helena Jakešová.
V K. Šenově bude pokračovat obnova sklářského hřbitova
14. 4. 2019 V Kamenickém Šenově na Českolipsku bude letos pokračovat obnova náhrobků významných sklářských rodů na starém opuštěném hřbitově. O obnovu usiluje spolek SONOW, dosud se podařilo restaurovat 15 z 50 dochovaných náhrobků. Letos by se měly dělat další tři. ČTK o tom informoval mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla. Kraj se na obnově náhrobků podílí finančně už třetím rokem, letos spolku přispěje více než 100.000 korunami. "Celkové roční...
Česká Lípa příští rok sestěhuje celý úřad do budovy pojišťovny
2. 4. 2019 V České Lípě chtějí do konce příštího roku sestěhovat přepážková pracoviště městského úřadu na jedno místo. Radnice za 18 milionů korun koupila bývalou budovu České pojišťovny, kam chce všechna pracoviště soustředit. ČTK to dnes řekla starostka Jitka Volfová (ANO). Budova bude potřebovat nějaké úpravy, posledních pět let je prázdná. Náklady se předběžně odhadují na pět až deset milionů korun. Sloužit nebude jen obyvatelům České Lípy,...
Dakarští účastníci se popáté sešli na autodromu v Sosnové
24. 3. 2019 Přes dvě desítky kamionů, automobilů, čtyřkolek i motocyklů, které mají za sebou účast na Rallye Dakar, se dnes objevily v Sosnové u České Lípy na pátém ročníku exhibičního dakarského setkání. Zhruba pět tisícovek fanoušků mělo možnost vidět nejenom stroje v akci. V depu se fotili se závodníky a sbírali autogramy, zblízka si mohli osahat závodní speciály, které mají na sobě ještě šrámy z peruánské pouště.
Nové volby ve Ždírci zopakovaly výsledek z loňského podzimu
17. 3. 2019 Opakované volby ve Ždírci na Českolipsku vyhrálo stejně jako v řádných volbách loni na podzim uskupení Ždírecko ještě krásnější vedené starostkou Hanou Jelínkovou. Podporu mělo tentokrát ještě vyšší, když mu hlas dalo 62,43 procenta voličů. V Pětičlenném zastupitelstvu přesto získalo stejně jako loni v říjnu tři mandáty. Zbylé dva obsadí zastupitelé zvolení za Sdružení nezávislých kandidátů Ždírec. K volbám přišlo 77,78 procenta voličů.
Od apríla se v České Lípě změní jízdní řády městských autobusů
8. 3. 2019 Od prvního dubna se v České Lípě změní jízdní řády městské autobusové dopravy. Konkrétně se změní především odjezdové časy některých spojů tak, aby na sebe spoje lépe navazovaly, případně navazovaly na linkové autobusy nebo vlaky. O změně jízdních řádů rozhodli českolipští radní na svém zasedání v úterý 19. února.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Každý rok do kapsy Vařilovi - to je ten, co nemá vůůůůbec nic...
Bezohledná kariéristka a úspěšná privatizátorka obecního majetku.
Jsem přesvědčen, že úplná demolice Kounicova domu a výstavba nového...
trafiky už jsou legální, nová doba pod vedením ANO
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
leden
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).