reklama
Českolipsko
Muzeum v Č. Lípě představí své tajnosti v rámci Muzejní noci
28. 5. 2019 Zavítat za překvapením lze v sobotu 8. června na již šestnáctou Muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií České republiky.
Oprava roubenky u muzea v N. Boru přijde na 19 milionů
27. 5. 2019 Bezmála 19 milionů korun bude stát rekonstrukce zchátralého roubeného domu v sousedství sklářského muzea v Novém Boru na Českolipsku. Velkou část zaplatí Evropská unie v rámci česko-polského projektu Cesta skla. ČTK o tom dnes informovala mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná. V budoucnu bude objekt sloužit muzeu jako archiv, vzniknou tam i badatelny a prostory pro představení sklářských technik. Přesune se tam také turistické informační centrum, které...
Vývojem a kvalitou chce firma porazit čínskou konkurenci
20. 5. 2019 Vlastní vývoj a vysoká kvalita je pro českolipského výrobce svítidel MODUS cestou, jak lze porazit čínskou konkurenci. S dovozem levnější čínské produkce se musí vyrovnávat zejména u stále populárnějších LED svítidel. Zakázky tvoří v MODUSu zákazníkům "na míru". U příležitosti návštěvy premiéra Andreje Babiše to dnes ČTK řekl výrobní ředitel Milan Dolejší. Firma na trhu s osvětlením působí 25 let. Z malého podniku šesti lidí je dnes jeden z...
Č. Lípa dá kolům syntetickou DNA, označí i 50 invalidních vozíků
12. 5. 2019 Forenzní značení kol je metoda, pomocí které je možné jízdní kola, koloběžky nebo invalidní vozíky označované unikátní látkou, v níž jsou mikrotečky s kódem, které nejsou viditelné pouhým okem. Takto označené kolo má pak svoji jedinečnou syntetickou DNA, obdobně unikátní jako otisk prstu. Tento systém označování kol a invalidních vozíků spustí Česká Lípa o těchto prázdninách.
V České Lípě se uskuteční další průzkum Škroupova náměstí
12. 5. 2019 O víkendu 18. a 19. května 2019 proběhne v prostoru Škroupova náměstí v České Lípě další etapa archeologického výzkumu nedestruktivním geofyzikálním průzkumem metodou georadaru. Pro zajištění zdárného průběhu průzkumu proto žádáme řidiče, aby dodrželi zákaz vjezdu a na Škroupově náměstí v době průzkumu neparkovali a využili ostatních parkovišť v centru České Lípy.
Liberecký kraj pomohl s obnovou tří kostelů na Českolipsku
11. 5. 2019 K záchraně celé řady památkově chráněných objektů pomohl dotační program Libereckého kraje, určený na obnovu ohrožených památek na území tohoto regionu. Mimo jiné díky němu putovaly statisíce korun na opravy tří kostelů v kraji.
Začali spolu kolama dolů, ve svátek, na autodromu Sosnová
9. 5. 2019 Včera se na autodromu Sosnová u České Lípy uskutečnila v pořadí již čtvrtá akce v rámci letošního 2. ročníku preventivního projektu Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR zaměřená na bezpečnost řidičů motocyklů "Začněme spolu aneb kolama dolů".
Statisíci korun Vlastivědnému muzeu v Č. Lípě přispěje kraj
9. 5. 2019 Částkou 778 tisíc korun přispěje Liberecký kraj Vlastivědnému muzeu a galerii v České Lípě. Peníze půjdou na expoziční a výstavní činnost, dále pak také na ošetření, zpracování, uložení a dokumentaci sbírkových předmětů. „Současné stálé expozice v areálu kláštera a na pobočkách muzea budou doplněné o nové, poutavé exponáty, jakými jsou figuríny s dobovými oděvy a interaktivní informační prvky,“ uvedla radní pro kulturu,...
Město Nový Bor se ohradilo proti neoprávněnému navyšování výroby plastů
6. 5. 2019 Město Nový Bor podalo stížnost na Ministerstvo životního prostředí ČR, Krajský úřad Libereckého kraje, Českou inspekci životního prostředí Liberec a Krajskou hygienickou stanici, pobočka Česká Lípa proti opakovanému porušování územního plánu (dále jen ÚP) několikanásobným navyšováním výroby ve společnosti SAND Profile, s.r.o., která podniká v městské části Arnultovice. Výtky směřuje na adresu Krajského úřadu Libereckého kraje, odbor...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
leden
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).