reklama

Začali spolu kolama dolů, ve svátek, na autodromu Sosnová

9. 5. 2019
Včera se na autodromu Sosnová u České Lípy uskutečnila v pořadí již čtvrtá akce v rámci letošního 2. ročníku preventivního projektu Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR zaměřená na bezpečnost řidičů motocyklů "Začněme spolu aneb kolama dolů".
Začali spolu kolama dolů, ve svátek, na autodromu Sosnová
Foto: PČR
V loňském roce se v Libereckém kraji stalo celkem 181 dopravních nehod s účastí řidičů motocyklů, při nichž přišlo o život celkem 6 osob a 25 jich bylo zraněno těžce. Letos se stala ke dnešnímu dni jedna smrtelná nehoda s motorkáře, a to na Semilsku.

Příznivci rychlých strojů se mohli za doprovodu policejních motorek vydat na spanilou jízdu v doprovodu policejních motoreck z Liberce na autodrom v Sosnové u České Lípy. V ranních hodinách se účastníci akce sešli na parkovišti u liberecké Home Credit Arény, odkud se následně společně vydali přes Ještěd - Světlou pod Ještědem - Osečnou - Hamr na Jezeře - Stráž pod Ralskem - Mimoň - Doksy - Dubá a Jestřebí na samotný polygon. 


Společné jízdy se jako v roce předešlém zúčastnili i představitelé vedení Policie ČR, včetně ředitele služby dopravní policie brig. gen. Ing. Tomáše Lercha. 

V rámci společného projektu proproběhla bezplatná ukázka výcviku na polygonu. V Sosnové byl pro ně připraven zajímavý program. Všechny návštěvníky akce přivítal na polygonu brig. gen. Ing. Tomáš Lerch, který všem přítomným poděkoval za jejich účast na akci, kdy poukázal na to, že jejich přítomnost znamená, že přemýšlejí o své bezpečnosti, což je důležité. Všichni by měli mít k motorce respekt. Smyslem projektu je snížit následky a počty dopravních nehod zaviněných motorkáři.

Pod "drobnohledem" zkušených instruktorů absolvovali všichni účastníci celkem 5 stanovišť:

1. prošli malým kurzem první pomoci
2. absolvovali přednášku z dopravní psychologie - Mgr. Macourková
3. vyzkoušeli si praktickou jízdu po okruhu
4. krizové brždění, brždění v přímém směru nebo v náklonu, manipulace s motocyklem v nižších rychlostech, výhybné manévry
5. a simulace nejpodstatnějších částí praktických zkoušek žadatelů o řidičský průkaz pro skupinu A

Vladimír Mašek, bývalý závodník mistrovských soutěží v třídě superbiků a šéfinstruktor liberecké motoškoly "Stop nehodám" informoval všechny motorkáře o nejdůležitějších zásadách bezpečné jízdy na motocyklu a předal jim své zkušenosti.

Přestože limit 250 motorkářů byl naplněn, do Sosnové nakonec přijelo okolo 300 účastníků. I když jich bylo více, tak je pořadatelé neodmítli a zapojili je do výcvikového programu.

Všichni účastníci akce obdrželi reflexní šle, pamětní nálepku  a od BESIPU brožuru "Zásady bezpečné jízdy na motocyklu".

Kromě ukázek bezpečné jízdy a aktivního tréninku byl pro účastníky připraven i doprovodný program, a to preventivní stánek Policie ČR včetně náboru, BESIP Týp a stanoviště Týmu silniční bezpečnosti. I na těchto stanovištích mohli návštěvníci akce získat řadu zajímavých a důležitých informací.

PČR/Vladimíra Šrýtrová
mateřinka
28. 5. 2019 12:00 Na 25. ročníku libereckého festivalu Mateřinka, který se koná v ND od 18. do 22. června, vystoupí 21 českých a zahraničních divadelních souborů.
kostel
28. 5. 2019 09:09 Otevření zahrady a kostela Nalezení sv. Kříže v Liberci s mariánským sloupem se koná 1. června od 16.00 hodin v zahradě kostela na Malém náměstí.
Dejmal
28. 5. 2019 05:09 Nominace na Ceny Ivana Dejmala za mimořádný pozitivní počin související s krajinou lze nadaci zasílat do 30. června. Vyhlašuje se po dvou letech.
farma
27. 5. 2019 14:57 Farma bude nově fungovat i v mládežnických kategoriích. Hokejoví Bílí Tygři budou spolupracovat s hokejovým klubem HC Lomnice nad Popelkou.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
listopad
2020
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).