reklama

Dopravu v Libereckém kraji v létě zkomplikují desítky oprav

26. 5. 2019
Dopravu v Libereckém kraji zkomplikují přes léto desítky oprav komunikací. Zřejmě největší kolony čekají motoristy na hlavním tahu z Liberce na Turnov a také při průjezdu Turnovem směrem na Jičín, ale i na průtahu Libercem ve směru na Děčín. Pracuje se nejen na hlavních tazích, řada uzavírek čeká řidiče na krajských komunikacích, trpělivostí se musí obrnit i v krajském městě Liberci, zjistila ČTK.
Dopravu v Libereckém kraji v létě zkomplikují desítky oprav
ilustrační foto

Na frekventované čtyřproudé silnici z Liberce na Turnov a Prahu se pracuje už od dubna na rekonstrukci mostu u Jeřmanic, doprava je tam svedena na polovinu vozovky. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) navíc opravuje povrch silnice. O prázdninách se stavbaři přesunou na druhou polovinu mostu, opravovat se budou i povrchy silnice v úseku mezi Rádelským Mlýnem a Hodkovicemi nad Mohelkou. "V prvním červencovém týdnu bude kvůli opravám uzavřen nájezd od Jablonce na Hodkovice a sjezd do Hodkovic," řekl ČTK vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp.

Na průtahu v Turnově začaly práce na rekonstrukci mostu přes Jizeru. Most je kvůli opravě zúžený ze čtyř pruhů na dva, dopravu ve směru na Jičín svedli do protisměru. "Rekonstrukci poloviny 230 metrů dlouhého mostu a s tím spojenou uzavírku jsme zatím povolili do konce srpna," řekl Čáp. Omezení dopravy na mostě zhoršilo už tak komplikovanou dopravní situaci v Turnově. Od dubna je totiž rozkopaná i Nádražní ulice. Práce jsou součástí rekonstrukce krajské silnice druhé třídy 610 z Turnova až na hranici se Středočeským krajem. Stavba tam skončí až příští rok.

Komplikace ale podle Čápa čekají přes léto motoristy i v krajském městě. Nejenže se pracuje na opravách místních komunikací, omezený bude i průjezd městem. ŘSD potřebuje na průtahu zrekonstruovat opěrnou zeď směrem do areálu dopravního podniku. "Před libereckým tunelem bude proto doprava ve směru na Děčín svedena do levého pruhu," řekl Čáp. Hlavně ve špičkách se proto dá čekat, že se tam budou tvořit kolony, hned za tunelem je totiž jeden ze sjezdů do města. Omezení ale čekají řidiče také na silnici 14 mezi Jilemnicí a Rokytnicí nad Jizerou na Semilsku nebo kvůli napojení obchvatu Kravař na silnici 15 u Stvolínek na Českolipsku.

S komplikacemi musí motoristé přes léto počítat i na krajských silnicích. Už na konci června by měla začít rekonstrukce silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku. Projekt za 166 milionů korun počítá nejen s obnovou zhruba tříkilometrového úseku silnice, kterou motoristé využívají k cestě do Raspenavy, Hejnic a Lázní Libverda. Obec Oldřichov plánuje i výstavbu chodníku. "Opravovat se bude i komunikace Cvikov - Lindava, tam si myslím, že vzhledem k tomu, o jak velký úsek se jedná, to bude určitě náročné. Také v Mříčné, kde to bude v kombinaci s rekonstrukcí můstků. Problematická bude i oprava silnice ze Sklenařic do Vysokého nad Jizerou," řekl náměstek hejtmana Jan Sviták (SLK).

čtk
mateřinka
28. 5. 2019 12:00 Na 25. ročníku libereckého festivalu Mateřinka, který se koná v ND od 18. do 22. června, vystoupí 21 českých a zahraničních divadelních souborů.
kostel
28. 5. 2019 09:09 Otevření zahrady a kostela Nalezení sv. Kříže v Liberci s mariánským sloupem se koná 1. června od 16.00 hodin v zahradě kostela na Malém náměstí.
Dejmal
28. 5. 2019 05:09 Nominace na Ceny Ivana Dejmala za mimořádný pozitivní počin související s krajinou lze nadaci zasílat do 30. června. Vyhlašuje se po dvou letech.
farma
27. 5. 2019 14:57 Farma bude nově fungovat i v mládežnických kategoriích. Hokejoví Bílí Tygři budou spolupracovat s hokejovým klubem HC Lomnice nad Popelkou.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
květen
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).