reklama
Informační servis
Muzeum v Č. Lípě představí své tajnosti v rámci Muzejní noci
28. 5. 2019 Zavítat za překvapením lze v sobotu 8. června na již šestnáctou Muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií České republiky.
Jen den na oslavy svátku dětí nestačí, bude jim patřit celý víkend
28. 5. 2019 Celý první červnový víkend bude liberecká iQLANDIE slavit Mezinárodní den dětí, protože jeden den prostě nestačí! Začíná se v sobotu 1. června od 14 a 15 hodin v iQPARKU s roboty Mindstorms.
Nejúspěšnějším hráčem mezi handicapovanými Suchánek
28. 5. 2019 Minulý víkend se v areálu TJ Ostrava uskutečnil již 25. ročník Mistrovství České republiky tělesně handicapovaných sportovců ve stolním tenisu. Jiří Suchánek se stal nejúspěšnějším hráčem, když posbíral 3 mistrovské tituly a jedno stříbro.
Maškovu zahradu ovládli inlinisté, startovalo 85 závodníků
28. 5. 2019 Minulý víkend proběhl v areálu Maškovy zahrady čtvrtý ročník inline závodů O pohár starosty města Turnova. V letošním roce se postavilo na start 85 závodníků napříč všemi kategoriemi. Nejmladšímu účastníkovi bylo 6 let, nejstaršímu 42 let.
Liberečtí kynologové a jejich psi stanuli na stupních vítězů
28. 5. 2019 Dva členové Kynologické záchranné skupiny HZS Libereckého kraje se o uplynulém víkendu zúčastnili Praktického závodu záchranných psů v Pardubicích. Nstržm. Pavel Málek šel do závodu se svou novou fenkou Yetti v kategorii začátečníci a mjr. Ing. Pavel Viták se čtyřnohým parťákem Harry v kategorii pokročilí. Závodilo se v plošnému pátrání po osobách i v sutinovém vyhledávání.
Oprava roubenky u muzea v N. Boru přijde na 19 milionů
27. 5. 2019 Bezmála 19 milionů korun bude stát rekonstrukce zchátralého roubeného domu v sousedství sklářského muzea v Novém Boru na Českolipsku. Velkou část zaplatí Evropská unie v rámci česko-polského projektu Cesta skla. ČTK o tom dnes informovala mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná. V budoucnu bude objekt sloužit muzeu jako archiv, vzniknou tam i badatelny a prostory pro představení sklářských technik. Přesune se tam také turistické informační centrum, které...
Dnes už třetí drama: Dívku na přechodu srazilo velké SUV
27. 5. 2019 V Liberci srazilo dnes odpoledne auto na přechodu pro chodce zhruba patnáctiletou dívku. Záchranáři ji ve velmi vážném stavu převezli do traumacentra liberecké nemocnice. ČTK to řekl vedoucí krajského operačního střediska záchranné služby Petr Matějíčka. Nehoda se stala kolem 14:00 nedaleko prodejny Auto Gremos v Růžodole. "Dívku srazilo velké černé SUV. Podle svědků, co to hlásili, letěla vzduchem několik metrů," uvedl Matějíčka.
Kozák: Tak vřelou reakci po závěrečném hvizdu jsem nečekal
27. 5. 2019 Na hráče Slovanu čekal v neděli odpoledne zápas o všechno. Tentokrát odcestovali do Jablonce, kde potřebovali bodovat a zároveň spoléhat na klopýtnutí Baníku v Plzni, aby si zahráli baráž o účast v předkole Evropské ligy. Slovanu se ovšem nepodařilo prolomit střeleckou smůlu, která je provázela celou skupinou o titul. Dvě gólovky spálil Pázler, a když se ani několik minut před koncem neujala rána Libora Kozáka, který orazítkoval tyč, končí Slovan...
Kapitán Hübschman prodloužil smlouvu v Jablonci o další rok
27. 5. 2019 Jablonecký kapitán Tomáš Hübschman ani v 37 letech s fotbalem nekončí. Bronzový medailista z mistrovství Evropy v roce 2004 prodloužil se čtvrtým týmem právě skončeného ročníku první ligy smlouvu o další rok. "Všechno se to hezky sešlo. Jak jsem říkal dříve, musí se sejít tři věci - zdraví, výkonnost a motivace. To vše bylo a nevidím důvod, proč nepokračovat," uvedl Hübschman na klubovém webu. "Jsem rád, že má o mě klub nadále zájem. Díky...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
Hanusy, Hanusy, vy jste nedával pozor. Opět jako ve škole!!! Píšu vám...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
květen
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).