reklama
Jablonec nad Nisou
Plastiku světoznámých sklářů Brychtové a Libenského věnuje Jablonec muzeu
24. 5. 2019 Plastiku z dílny dvojice sklářských výtvarníků Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové daruje Jablonec nad Nisou jabloneckému sklářskému muzeu. Rozměrná plastika původně zdobila obřadní síň radnice, při její rekonstrukci ji ale dělníci odstranili. Město pro...
Zastupitelé Jablonce schválili dohodu o financování tramvaje
23. 5. 2019 Bez větších diskuzí dnes zastupitelé Jablonce nad Nisou schválili memorandum o financování provozu tramvajové linky 11 mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. V příštím týdnu o něm budou jednat také zastupitelé Liberce a Libereckého kraje. Memorandum o společném financování provozu je podmínkou pro to, aby mohl liberecký dopravní podnik požádat o dotace na dokončení rekonstrukce tramvajové trati a její prodloužení přes centrum Jablonce na autobusové nádraží....
Už vznikla petice za zbourání zámečku spolku Schlaraffia, podnikatel prý čelí lynči
21. 5. 2019 V Jablonci vznikla internetová petice na podporu podnikatele Radka Maliny, který nyní čelí lynči za zahájení demolice ruiny zámečku Schlaraffia v Jablonci. "Pan Malina má v Jablonci nejen své odpůrce, ale i své zastánce," uvádí za autory petice Jindřich Hradecký. Zámeček jeho majitel a podnikatel Malina začal bourat, ale úřady zasáhly. Text petice zveřejňujeme v plném znění i s odkazem, jak ji podepsat.
Jablonec se snažil Schlaraffii zachránit dlouhodobě, zveřejnil historii všech jednání
16. 5. 2019 Statutární město Jablonec nad Nisou, resp. Město Jablonec nad Nisou, se o záchranu zámečku Schlaraffia, který byl v sobotu ráno 11. května 2019 částečně zbourán, snaží minimálně od roku 2008. Majitelům objektu (Radek Malina, Eva Jančíková) vyšlo několikrát vstříc, aby se objekt Schlaraffie zachoval a mohl být součástí objektu výrobního areálu společnosti Malina Safety.
Policie: Demolice Schlaraffie v Jablonci byla přestupkem
15. 5. 2019 AKTUALIZOVÁNO, FOTO UVNITŘ: Demolicí zámečku Schlaraffia v Jablonci nad Nisou se podle policie dopustila firma MALINA - safety přestupku proti stavebnímu zákonu. Povolení k demolici objektu v Tržní ulici bylo vydáno, ale dosud nenabylo právní moci, sdělila dnes ČTK mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová. Firma zahájila bourání v sobotu dopoledne, objekt přišel o věž i střechy. Práce pak zastavila policie.
V Jablonci nezachránili zámeček Schlaraffia, jeho demolice začala bez požehnání úřadů
12. 5. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Část historické budovy bývalého sídla pánského spolku Schlaraffia v Jablonci nad Nisou byla dnes stržena. ČTK to řekl primátor Jablonce Milan Kroupa (ANO). Podle něj neměla firma povolení stavebního úřadu. O záchranu zámečku v historizujícím stylu Jablonečané dlouhodobě usilovali. Objekt stojí v areálu firmy MALINA-safety, která jej chtěla strhnout už dřív. Její stanovisko ČTK zjišťuje.
Jablonec chce v autobusech MHD umožnit platby kartou
11. 5. 2019 Jablonec nad Nisou chce v autobusech městské dopravy umožnit platby čipovou kartou. V současné době jezdí cestující na předplatné nebo si musí jízdenku koupit u řidiče. Prodej jízdenek v trafikách skončil v lednu, když dopravu ve městě přestal zajišťovat Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ). ČTK to řekl jablonecký primátor Milan Kroupa (ANO).
Tanky, které hořely na dálnici, jsou zpátky ve Smržovce, oprava bude stát miliony
10. 5. 2019 Do muzea obrněné techniky ve Smržovce na Jablonecku se ve čtvrtek večer vrátily oba historické americké tanky, které před týdnem při cestě na plzeňské Slavnosti svobody poškodil požár při tragické nehodě v Praze. Oprava jednoho si podle odhadu majitele muzea Jaroslava Janouška vyžádá přes tři miliony korun a potrvá minimálně půl roku. Poškození druhého tak velké není.
Radnice v Jablonci nad Nisou chce s lidmi víc spolupracovat
10. 5. 2019 Radnice v Jablonci nad Nisou chce víc spolupracovat s obyvateli města a zapojit je do rozhodování. Poprvé mohou lidé navrhnout své projekty v participativním rozpočtu. K dispozici je milion korun, který vedení města rozdělilo mezi jednotlivé městské čtvrti. V hustě obydlených částech nesmí jeden projekt přesáhnout hranici 100.000 korun. Každý návrh musí podpořit svým podpisem 15 lidí, řekl novinářům radní města Petr Klápště (Společně pro Jablonec).
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Zajímavý by byl výsledek průzkumu - kolik liberečáků a kolik...
Zalez zpátky do liberecký nory :-DDD
Koukam ze pr inzenyrstvi podle mustru ano proniklo na komunalni uroven, ale...
Co třeba setkání v tramvaji, na kterou Jablonec nechce přispívat? Dokud...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
leden
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).