reklama

Jablonecký primátor bude s lidmi komunikovat i v pedálech

5. 3. 2019
Zatímco Liberec chystá na komunikační ose radnice - občan novinku v podobě obnoveného televizního pořadu vysílaného v místní televizi s diskutabilním dosahem, vsadil sousední Jablonec na nové formy. Z komunikační mediální osy jej zajímá i zpětná vazba, proto více vsadí na sociální sítě. Aktivní občané se s vedením města mohou potkat i na cyklojízdách. Více už tisková zpráva jablonecké radnice:
Jablonecký primátor bude s lidmi komunikovat i v pedálech
Ilustrační foto
Dostat důležité informace z magistrátu k co největšímu počtu obyvatel statutárního města Jablonec nad Nisou. To je cílem oddělení pro komunikaci s veřejností, které nově vzniklo v rámci odboru kancelář primátora.

Využívat k tomu bude jak tradiční komunikační kanály, jako je například Jablonecký měsíčník, tak moderní technologie, díky kterým chce oslovit především mladší generace.

„Vznikem samostatného oddělení, které bude mít na starost komunikaci s veřejností, chceme dát najevo, že je pro nás komunikace s občany prioritou. Není to však pouze o tom, že na ně budeme chrlit jednu zprávu za druhou, jde nám rovněž o zpětnou vazbu. Chceme obyvatelům Jablonce více naslouchat, a tak měnit naše město k lepšímu,“ vysvětluje primátor Milan Kroupa.

Komunikace města navenek byla dříve roztříštěná. Pracovníci pro komunikaci působili nejen v kanceláři primátora, ale také v odboru územního a hospodářského rozvoje. Nyní jsou všichni zaměstnanci magistrátu, kteří se zabývají komunikací města navenek, v jednom oddělení. Tiskovou mluvčí je od 1. února 2019 Jana Hajná. Kromě tradiční spolupráce s médii se chce město více zaměřit na vlastní komunikační kanály a přímou komunikaci s občany.

„Chceme se trochu víc posunout na internet, kde se pohybují hlavně mladší lidé. Oživili jsme proto městský Facebook a založili účet na Instagramu, postupnou proměnou projdou i webové stránky města, které sice obsahují mnoho užitečných informací, ale orientace na nich není úplně snadná,“ říká Milan Kroupa s tím, že tradiční Jablonecký měsíčník, který chodí obyvatelům Jablonce nad Nisou do schránek, zůstane zachován. „Připravujeme ale alternativu pro ty, kteří před papírem upřednostňují počítač, tablet či mobil,“ dodává primátor.

„Určitých změn dozná do budoucna i vizuální styl města, aby byl jednotný,“ doplňuje Adéla Říhová, která je pověřená vedením oddělení pro komunikaci s veřejností a doplňuje: „Veškeré změny budou postupně probíhat tak, aby co nejméně zatěžovaly městský rozpočet. Letos počítáme například s tím, že půjde méně peněz do tištěné inzerce a rozhlasové reklamy, u kterých nelze objektivně změřit, ke komu se informace dostane. Chtěli bychom oslovit co nejvíce obyvatel města napřímo,“ zdůrazňuje Adéla Říhová.

Magistrát proto pro občany mj. chystá tradiční setkání v jednotlivých částech města. Nově ale budou mít příležitost oslovit primátora i jinak. Jednou měsíčně zůstanou dveře jeho kanceláře otevřené veřejnosti. První „otevřené dveře“ se budou konat ve středu 3. dubna od 8.00 do 20.00 v kanceláři primátora.

Vedení města se do budoucna budou moci občané ptát také online prostřednictvím Facebooku. Kdo má raději neformální setkání a rád jezdí na kole, bude moci vyrazit s primátorem na cyklojízdu.

Po celý rok se také budou konat tradiční městské akce, v původní či pozměněné podobě. Značných změn už například doznal letní hudební festival.

Adéla Říhová
pověřená vedením oddělení pro komunikaci s veřejností

lo
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
5. 3. 2019 11:52
jenda
Co třeba setkání v tramvaji, na kterou Jablonec nechce přispívat? Dokud jezdí.
5. 3. 2019 14:04
huhuhu
Zalez zpátky do liberecký nory :-DDD
6. 3. 2019 08:03
jenda
Zajímavý by byl výsledek průzkumu - kolik liberečáků a kolik jablonečáků jezdí mezi Vratislavicemi a Jabloncem. Předem jsem přesvědčen, že jablonečáci vedou.
5. 3. 2019 12:18
LOL
Koukam ze pr inzenyrstvi podle mustru ano proniklo na komunalni uroven, ale proc ne. Aspon to nestoji mega z kasy jako vysilani v televizce co jalokdo naladi.
mateřinka
28. 5. 2019 12:00 Na 25. ročníku libereckého festivalu Mateřinka, který se koná v ND od 18. do 22. června, vystoupí 21 českých a zahraničních divadelních souborů.
kostel
28. 5. 2019 09:09 Otevření zahrady a kostela Nalezení sv. Kříže v Liberci s mariánským sloupem se koná 1. června od 16.00 hodin v zahradě kostela na Malém náměstí.
Dejmal
28. 5. 2019 05:09 Nominace na Ceny Ivana Dejmala za mimořádný pozitivní počin související s krajinou lze nadaci zasílat do 30. června. Vyhlašuje se po dvou letech.
farma
27. 5. 2019 14:57 Farma bude nově fungovat i v mládežnických kategoriích. Hokejoví Bílí Tygři budou spolupracovat s hokejovým klubem HC Lomnice nad Popelkou.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
listopad
2020
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).