reklama
Jablonec nad Nisou
Silnice 14 u polozbořené školy v Jablonci je částečně průjezdná
7. 5. 2019 V Jablonci nad Nisou se takřka po pěti měsících podařilo alespoň v jednom směru zprůjezdnit Podhorskou ulici, která je součástí frekventované silnice I/14. Zcela uzavřená byla od prosince minulého roku kvůli částečnému zřícení Střední školy řemesel a služeb. Auta...
Zchátralé jablonecké lázně čeká, stejně jako ty liberecké, oživení. Sloužit budou kultuře
17. 4. 2019 OBSAHUJE FOTOGALERII, AKTUALIZOVÁNO: Liberecký příklad, kdy se ze zchátralých lázní citlivou přestavbou vyklubala unikátní kulturní instituce - galerie, táhne. Bývalou, dnes už totálně zdevastovanou budovu lázní chtějí oživit i v sousedním v Jablonci nad Nisou. Secesní památka z počátku minulého století zeje už více než 20 let prázdnotou a chátrá. Nutně potřebuje rekonstrukci. V budoucnu by mohla sloužit jako prostor pro současnou kulturu a umění,...
Výherní automaty musí zmizet z Jablonce v červenci 2021
16. 4. 2019 Hrací automaty musí z Jablonce nad Nisou zmizet do konce července 2021. Vyhlášku o regulaci hazardu dnes schválili městští zastupitelé. Vychází z výsledků referenda, které se konalo loni v lednu spolu s prezidentskými volbami. Jakub Macek (Změna) sice dnes navrhoval posunutí účinnosti už na 1. červen letošního roku, ale úředníci to nedoporučili. Podle nich by městu hrozily žaloby od provozovatelů kasin, kteří budou žádat náhradu škody. I proto návrh...
Cyklotrasa Kolem kolem Jizerek bude mít v Jablonci další úsek
13. 4. 2019 Statutární město Jablonec nad Nisou získalo z Dotačního fondu Libereckého kraje přes půl milionu korun na realizaci projektu Cyklotrasa Kolem kolem Jizerek, úsek ul. Za Říčkou – křižovatka Prosečská x Zlatá ulička v Jablonci nad Nisou. Pracovat se začne v polovině dubna, hotovo by mělo být v červnu. Cílem projektu je zvýšit atraktivitu lokality a bezpečnost účastníků silničního provozu, zejména cyklistů.
Krylův silný příběh bojovníka za svobodu inspiroval mincovnu
11. 4. 2019 Třicet let od sametové revoluce, kdy se Československo dostalo ze spárů komunismu, oslavuje jablonecká Česká mincovna čtyřdílnou minisérií s názvem Cesta za svobodou. Po Janu Palachovi věnovala další zlatou minci zpěvákovi Karlu Krylovi, jehož písně se staly symbolem boje proti tehdejšímu režimu.
Sanace částečně zřícené střední školy odhalila další škody
11. 4. 2019 Při sanaci Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou odhalili dělníci další škody. Část školy se loni v listopadu zřítila při rekonstrukci, která byla součástí výstavby centra odborného vzdělávání. Stavbaři teď pracují na zpevnění budovy, aby se mohlo v práci pokračovat. Při tom odhalili další škody v budově, kterým se ale nedalo zabránit, řekl dnes ČTK ředitel školy Martin Kubáč.
Severočeská vodárenská opraví přivaděč v Rychnově
10. 4. 2019 Severočeská vodárenská společnost (SVS) rekonstruuje zhruba třetinu kanalizačního přivaděče na čistírnu odpadních vod v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Připravuje se také investice do zvýšení kapacity samotné čistírny, na kterou by se v budoucnu měla napojit část Kokonín nedalekého Jablonce nad Nisou. Práce na přivaděči začaly už v březnu kácením stromů, hotovo by mělo být na konci září. ČTK o tom dnes informoval mluvčí SVS Mario Böhme.
Kontrola nemocnice v Jablonci machinace s léky nezjistila
4. 4. 2019 Kontrola v městské nemocnici v Jablonci nad Nisou neukázala žádné nesrovnalosti v předepisování léků. Konala se v souvislosti s obžalobou primáře urologie Jaroslava Všetičky v kauze nelegální podpory prodeje léků. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí jablonecké radnice Jana Hajná. Všetička zatím zůstává primářem urologie, obžaloba se týká pouze jeho soukromé praxe.
www.novinky.cz: Obří úplatky za léky měl brát i primář urologie jablonecké nemocnice
27. 3. 2019 Jedním z devíti lékařů, které žalobce žene před soud v kauze nelegální podpory prodeje léků, je podle informací Práva primář urologie jablonecké nemocnice Jaroslav Všetička (52). Informaci právě přinesl portál www.novinky.cz. Podle obžaloby, s níž se Právo seznámilo, inkasoval stovky tisíc korun za přednostní předepisování některých medikamentů. Ředitel špitálu Vít Němeček Právu řekl, že o trestním stíhání Všetičky nic neví, uvedly...
Aktuální diskuze
Zajímavý by byl výsledek průzkumu - kolik liberečáků a kolik...
Zalez zpátky do liberecký nory :-DDD
Koukam ze pr inzenyrstvi podle mustru ano proniklo na komunalni uroven, ale...
Co třeba setkání v tramvaji, na kterou Jablonec nechce přispívat? Dokud...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
listopad
2020
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).