reklama
Jablonecko
Papírový festival se blíží, přihlásit se lze do konce června
25. 5. 2019 Papír v umění – takové je poselství čtvrtého ročníku akce nazvané ART papier Festival 2019, jež se bude konat na přelomu srpna a září v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Navazuje na činnosti obecně prospěšné společnosti BEZMEZER v oblasti kultury a výtvarného umění,...
V Jablonci příští týden začíná hudební festival Jablonecké tóny
25. 5. 2019 Vystoupení Prague Cello Quarteta zahájí příští týden v Jablonci nad Nisou hudební festival Jablonecké tóny. Navazuje na projekty Město plné tónů a Rok české hudby a do září v podhorském městě nabídne publiku přes 40 koncertů a představení. Na festivalu vystoupí i český folkový hudebník Jaroslav Hutka, jablonecká rodačka Marta Kloučková nebo americká bluegrassová skupina Rapidgrass, řekla ČTK mluvčí magistrátu Adéla Říhová.
Pupendo ukáže, že investovat do pamětních mincí se vyplatí
25. 5. 2019 Česká mincovna spojila síly s Kryštofem Hádkem. Právě známý herec je hlavní tváří nových televizních spotů, které v květnu a červnu uvidí diváci v České televizi, na Primě a v online prostoru. Spoty mají rozšířit povědomí o produktech České mincovny a zaujmout nové sběratele investičních mincí a medailí.
Liberecký kraj podpořil obnovu kostela sv. Josefa na Krásné
24. 5. 2019 Kostel z druhé poloviny 18. století prochází opravami již řadu let. Od roku 2016 podpořil Liberecký kraj obnovu jeho interiéru částkou 715 tisíc korun. „Opravy památek v kraji vnímám jako jednu z priorit mého resortu. Podpora ze strany Libereckého kraje pomáhá majitelům památek urychlit rekonstrukce. Zvlášť u tak mimořádných památek, jako je kostel sv. Josefa na Krásné mě těší, že se postupná obnova daří,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro...
Zastupitelé schválili závěrečný účet Jablonce za loňský rok
24. 5. 2019 Jablonečtí zastupitelé schválili celoroční hospodaření a závěrečný účet statutárního města Jablonec nad Nisou za rok 2018 a zároveň vzali na vědomí výsledky hospodaření organizací a společností města. „Za rok 2018 hospodařilo město s přebytkem 33 milionů korun,“ informuje vedoucí odboru ekonomiky Renata Vítová a dodává, že zastupitelé souhlasili s celoročním hospodařením statutárního města Jablonec nad Nisou v roce 2018, a to bez výhrad.
Jablonec s obyvateli hledá budoucí podobu okolí přehrady
23. 5. 2019 Jablonec nad Nisou hledá spolu s obyvateli budoucí podobu okolí přehrady Mšeno, která je oblíbenou rekreační lokalitou a v létě ji navštěvují tisíce lidí. Lidé kritizují hlavně stav výletní restaurace Tajvan, která ale městu nepatří, nespokojeni jsou také se stavem prvorepublikových Slunečních lázní. Na jednání jabloneckého zastupitelstva to dnes ČTK řekl radní Petr Klápště (Společně pro Jablonec), který pracuje na přípravě koncepce rozvoje lokality.
V Jablonci se bude tančit po tři dny, přihlášeno je 34 škol
22. 5. 2019 Městská hala v Jablonci nad Nisou bude opět hostit otevřené mistrovství České republiky Czech Dance Championship 2019. Tančit se bude po tři dny, přihlášeno je 34 tanečních škol, mistrovství se zúčastní děti, mládež i dospělí tanečníci z celé České republiky. Mistrovství je otevřené a tak letos přivítá i tanečníky z Ukrajiny. Tančit se bude na třech tanečních parketech, podporovat a fandit bude až 1000 diváků každý den.
Na Jabloneckých tónech vystoupí i Jaroslav Hutka
21. 5. 2019 Už za týden začíná hudební festival Jablonecké tóny. Na programu má celkem 41 koncertů na různých místech v Jablonci nad Nisou. V rámci festivalu vystoupí český folkový hudebník, skladatel a písničkář Jaroslav Hutka, jablonecká rodačka Marta Kloučková nebo americká bluegrassová skupina Rapidgrass.
150 dětí z mateřských škol předvedlo své dovednosti na Kytičce písniček
21. 5. 2019 Šestnáctý ročník festivalu Kytička písníček se uskutečnil 15. května v Jablonci nad Nisou. Přehlídky dětských pěveckých sborů mateřských škol Libereckého kraje se zúčastnilo na 150 dětí z šesti mateřských škol Jablonecka.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
leden
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).