reklama
Liberec
V Liberci se už natáčí seriál Nelegál, hrají v něm i současné hvězdy z Dejvického divadla
27. 5. 2019 V Liberci už padla první klapka nového českého seriálu Nelegál. Točit se začalo na Technické univerzitě v Liberci. V seriálu se objeví i současně nejpopulárnější tváře českého filmu z Dejvického divadla, například Václav Neužil či Lenka Krobotová. Příběh...
V Liberci by se měl za 53 mil. Kč rekonstruovat podchod k aréně
26. 5. 2019 V Liberci by se měl za dva roky rekonstruovat podchod pro pěší, který vede pod železniční tratí k hokejové aréně. Náklady se odhadují na 53 milionů korun, podíl města by měl být 16,5 milionu korun. Podle primátora Jaroslava Zámečníka (SLK) by měl být podchod po opravě širší, vyšší, osvětlený a výstup z něj bezbariérový.
Pětina prvňáků v Liberci půjde do jiné než spádové školy
25. 5. 2019 Do prvních tříd přijalo 20 městských základních škol v Liberci 961 dětí. Pětina z nich našla místo v jiné než spádové škole. V tiskové zprávě o tom informoval primátorův náměstek pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj). Podle něj se tak školy kapacitně uvolňují a v případě, že se nezmění demografický vývoj, by město nemuselo v příštích letech upravovat spádovou vyhlášku. "Poprvé...
Nový odbor s městským architektem by měl koordinovat rozvojové projekty a studie
24. 5. 2019 Liberec vytvoří nový odbor s městským architektem, který by měl mimo jiné zajistit koordinaci rozvojových projektů, vytvoření územních studií nebo koncepci dopravy. Podle primátora Jaroslava Zámečníka (SLK) by kancelář architekta měla mít šest zaměstnanců, má začít fungovat od července. Městský architekt podle Zámečníka vzejde z výběrového řízení.
Vybydlenému Uranu Liberec nechá vyměnit jenom plášť
22. 5. 2019 Liberec chce jít úspornou cestou při rekonstrukci zchátralé budovy Uranu, ve které sídlí část úředníků magistrátu a městská policie. Firmu, která opravu obvodového pláště za desítky milionů korun provede, by chtělo vedení města vybrat na jaře příštího roku. Novináře o tom dnes informoval primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj). Rozlehlá budova je ve špatném stavu, na kompletní opravu je podle loňského stavebně-technického...
Dokumentace k rozšíření ještědských tratí se musí doplnit, chybí návrh kompenzací
17. 5. 2019 Vybudování nové páteřní sjezdovky ve skiareálu Ještěd v Liberci ještě v letošním roce se zkomplikovalo. Krajský úřad Libereckého kraje vrátil k dopracování dokumentaci EIA, v níž se posuzuje vliv na přírodu. Důvodů pro vrácení bylo podle mluvčího kraje Filipa Trdly více, potřeba je předložit návrh kompenzačních opatření či detailněji vyhodnotit vliv na krajinný ráz.
Liberec má i nadále nejpřívětivější úřad, navzdory loňskému trapasu titul obhájil
17. 5. 2019 Výsledky soutěže Přívětivý úřad  v kategorii obcí s rozšířenou působností 2019 byly Ministerstvem vnitra České republiky slavnostně vyhlášeny a předány tuto středu v Olomouci. Liberecký magistrát úspěšně obhájil ocenění získaná v minulých letech.
Pro Čestného občana, dirigenta Františka Babického, je Liberec osudové město
16. 5. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Čestné občanství Liberce obdržel za mimořádné zásluhy o rozvoj města v umění osmdesátiletý dirigent František Babický. Dlouholetý vedoucí liberecké opery řadu let působil také v Národním divadle, opeře divadla v Ústí nad Labem či Armádním uměleckém souboru (AUS). Dosud je pedagog na pražské Akademii múzických umění.
Němeček přichází s návrhem městské rozvojové agentury
16. 5. 2019 S návrhem městské rozvojové agentury, která by procesovala projekty a dozorovala aktivity města, přišel náměstek primátora Jiří Němeček. Agentura by v úzké vazbě na odbor strategického rozvoje a dotací statutárního města pomáhala realizovat projekty financované z Evropské unie.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
jestli si slibují, že se tím vyřeší parkování... tak to určitě ne,...
Důležité je to vymáhat, po těch, kteří to způsobili. Prostě to byl...
Dobra pakarna odsoudit mesto k referendu i s falesnymi podpisy.
Kdyz bude nekdo platit tak stat opet z nasich dani
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
leden
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).