reklama

Liberec má i nadále nejpřívětivější úřad, navzdory loňskému trapasu titul obhájil

17. 5. 2019
Výsledky soutěže Přívětivý úřad  v kategorii obcí s rozšířenou působností 2019 byly Ministerstvem vnitra České republiky slavnostně vyhlášeny a předány tuto středu v Olomouci. Liberecký magistrát úspěšně obhájil ocenění získaná v minulých letech.
Liberec má i nadále nejpřívětivější úřad, navzdory loňskému trapasu titul obhájil
ilustrační foto: MML
Pozn. red.:
Liberec ocenění obhájil navzdory tomu, že si loni, ještě za bývalého vedení města (ZPLANO), skutky v jednotlivých sledovaných parametrech poněkud "přiifoukl". Nynější primátor Jaroslav Zámečník (SLK) v březnu uvedl, že předchozí reprezentace nepravdivě v přihlášce vyplnila osm kritérií. „Bylo v ní například, že webové stránky města umožňují pravidelný odběr novinek, že má město profil na sociálních sítích Twitter a Google plus nebo že zveřejňujeme aktuální strategii úřadu. Nic z toho není pravda,“ přiblížil před dvěma měsíci primátor. Město chtělo ocenění vrátit, vyhlašovatel (MMR) to ale nepokládal za nezbytné. Proto se na liberecké radnici snažili všechny resty urychleně dohnat.
Byly to "prkotiny", které úřad hravě opravil, a mohl tak v soutěži zabodovat i letos. (uba)
Zdroj: https://liberecky.denik.cz/zpravy_region/privetivost-uradu-zpochybnuji-mesto-chce-oceneni-vratit.html

Toto ocenění by magistrát nikdy nedostal bez každodenní dobré práce našich úředníků a zaměstnanců, za to jim patří velký dík ode mě i od vedení města,“ uvedl v děkovném emailu určeným zaměstnancům tajemník libereckého magistrátu Martin Čech.

Soutěž mapuje stav přívětivosti a otevřenosti městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám, kde základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě.

Magistrát města Liberce v letošním ročníku získal skvělé 1. místo v rámci Libereckého kraje a úžasné celkové 2. místo v rámci republiky. Současně jedna z našich nadstandardních služeb byla zveřejněna v publikaci příkladů dobré praxe 2019, kde se zveřejňuje pouhých 20 příkladných nadstandardních služeb. Jde o zavedení aplikace pro chytré telefony Marushka Photo, která umožňuje hlášení poruch a závad na majetku města.

Lidé mohou prostřednictvím mobilní aplikace Marushka odesílat postřehy k problémům ve veřejném prostoru, a ty se okamžitě přepošlou k zodpovědným úředníkům. „Ti je  v tu chvíli vyhodnotí a bez odkladů zadají k řešení. Systém navíc umožňuje online kontrolu došlých podnětů na mapě. Každý se tak může kdykoli podívat, co se s nahlášenými požadavky zrovna děje,“ vysvětluje náměstek primátora pro technickou správu a informační technologie Jiří Šolc.

Od zavedení aplikace 4. února 2019 je k dnešnímu dni v aplikaci celkem 1016 podnětů. „33 procent se týká komunikací, 31 procent odpadů, zbytek je zeleň, osvětlení, dopravní značení a ostatní závady. Otevřených závad je pouhých 5 procent. Ostatní je vyřešeno nebo v archivu,“ vyjmenovává David Novotný, vedoucí odboru správy veřejného majetku.

V letošním roce připravujeme řadu dalších zlepšení v transparentnějším a dostupnějším úřadu pro občany, například mobilní aplikaci informující o uzavírkách, čištění města nebo nově také možnost  zasílání novinek z webu města emailem,“ doplňuje primátor města Liberce Jaroslav Zámečník.

Kompletní výsledky soutěže Přívětivý úřad 2019 naleznete na https://www.mvcr.cz/clanek/privetivy-urad-obci-iii-typu-2019.aspx

 

MML/Jana Kodymová
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
mateřinka
28. 5. 2019 12:00 Na 25. ročníku libereckého festivalu Mateřinka, který se koná v ND od 18. do 22. června, vystoupí 21 českých a zahraničních divadelních souborů.
kostel
28. 5. 2019 09:09 Otevření zahrady a kostela Nalezení sv. Kříže v Liberci s mariánským sloupem se koná 1. června od 16.00 hodin v zahradě kostela na Malém náměstí.
Dejmal
28. 5. 2019 05:09 Nominace na Ceny Ivana Dejmala za mimořádný pozitivní počin související s krajinou lze nadaci zasílat do 30. června. Vyhlašuje se po dvou letech.
farma
27. 5. 2019 14:57 Farma bude nově fungovat i v mládežnických kategoriích. Hokejoví Bílí Tygři budou spolupracovat s hokejovým klubem HC Lomnice nad Popelkou.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
červen
2021
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).