reklama
Liberecko
Devátý benefiční koncert Ostrova života přepsal rekordy
27. 5. 2019 Bezmála 134 tisíc korun vynesl devátý ročník benefičního koncertu, pořádaného minulou sobotu na Hasičské louce v Hrádku nad Nisou spolkem Ostrov života. Nasbíraná suma představuje dosud rekordní množství peněz. Ty poputují vážně nemocným lidem.
Na suvenýrovou eurobankovku u zoo v Liberci čekalo asi 100 lidí
27. 5. 2019 Zhruba 100 lidí čekalo dnes ráno ve frontě na otevření liberecké zoo, aby si mohli zakoupit unikátní suvenýrovou bankovku s nominální hodnotou nula euro. Mezi prvními byli hlavně Slováci, někteří na zahájení prodeje čekali před zoo už od nedělních 8:00. "Bál jsme se, že zájem bude velký a náklad je malý," řekl dnes ČTK Martin z Trenčína, který byl ve frontě mezi prvními. Není to jeho první sběratelská eurobankovka, ve sbírce jich má asi 20.
Pětadvacátá Mateřinka nabídne představení i pro batolata
26. 5. 2019 Liberecké Naivní divadlo připravuje 25. ročník festivalu profesionálních loutkových divadel Mateřinka, který se zaměřuje výhradně na tvorbu pro děti předškolního věku. Festival se bude konat za měsíc, ve větším počtu se na něm objeví také inscenace pro batolata. ČTK o tom za divadlo informovala Jana Pittnerová.
Novou vedoucí libereckého baletu se stane M. Hanousková
24. 5. 2019 Novou vedoucí libereckého baletního souboru se od srpna stane jeho současná členka, režisérka a choreografka Marika Hanousková. Nahradí Alenu Peškovou, která po devíti letech končí své působení v souboru na vlastní žádost. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí libereckého divadla F. X. Šaldy Jakub Kabeš. Pešková bude s libereckým divadlem i nadále spolupracovat a podzimní premiéra baletu Sluha dvou pánů bude v její režii.
Mečoun, bizon, holoubátka. Festival oslaví dobré jídlo
24. 5. 2019 Svěží trendy a novinky v gastronomii, známé osobnosti, ochutnávky a pestrý program plný zážitků – to je třetí ročník gurmánské akce Beko FreshFestival, která se koná v Liberci v areálu Vesec v pátek 24. a v sobotu 25. května. Tradiční tvář festivalu, Zdeňka Pohlreicha, tu doplní další hvězdy kuchařského nebe – Roman Vaněk a Radek David a také herec a autor blogu Gastromapa Lukáš Hejlík.
Do dvaceti libereckých základních škol nastoupí téměř 1000 žáků, kapacita stačila
24. 5. 2019 Dvacítka libereckých základních škol má za sebou letošní zápisy do 1. tříd. V průběhu uplynulého měsíce bylo nakonec přijato 961 dětí. Volná místa ve školách přitom tomuto počtu bohatě dostačovala, což je pozitivní důsledek mimořádného navyšování kapacity základních škol v předchozích čtyřech letech, kdy v nich přibylo přes 1000 nových míst.
Za opravu podchodu směrem k areně dá Liberec 16,5 milionu
23. 5. 2019 Rada města projednala záměr spolufinancování připravované rekonstrukce podchodu pod železniční tratí Stará Paka - Liberec z důvodu požadovaného rozšíření a zajištění bezbariérovosti (pěší propojení ulic 28. října a Doubská k Home Credit aréně) z rozpočtu města pro rok 2021 ve výši cca 16,5 mil. Kč vč. DPH.
Fenka Kaya se svou paničkou vyhrály závody vodicích psů
22. 5. 2019 Co všechno musejí zvládnout čtyřnozí pomocníci nevidomých, ukázaly závody vodicích psů, jež se konaly ve Varnsdorfu. Utkalo se na nich celkem 14 psů, kteří i se svými pány přijeli z celé republiky, například i z Holic, Dobrušky, Liberce, Prahy, Jeřmanic nebo České Lípy. První cenu si ze závodů, podpořených také Libereckým krajem, odnesla fenka Kaya se svou paničkou, Zuzanou Duchoňovou z České Lípy.
Cvičnou
22. 5. 2019 Více než 300 vojáků z Česka, Kanady, Velké Británie, Dánska a Polska se letos zapojilo do cvičení rychlé reakce Yellow Cross 2019 v libereckých kasárnách a také v prostorech Tisá a Radčice. Cílem cvičení je vyzkoušet reakce na možné hrozby chemických, radiologických a biologických zbraní a sladit systémy. Novinářům to dnes řekl velitel česko-britského velitelství brigády radiační, chemické a biologické ochrany pro Spojenecký sbor rychlé reakce (ARRC)...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
leden
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).