reklama
Liberecko
Ještěd přišel o Rohanský kámen, nebezpečně se nakláněl
18. 5. 2019 Vrchol Ještědu v Liberci dočasně přišel o jednu ze svých turistických atrakcí, Rohanský kámen. Stalo se tak zřejmě poprvé za více než 180 let, co tam stojí. Žulový obelisk s letopočtem 1838 ale už byl pro své okolí nebezpečný, v posledních měsících se začal kvůli...
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
17. 5. 2019 Tradiční Gastroden hostí v pátek 24. května Střední škola gastronomie a služeb v Liberci. Již počtyřiatřicáté zde budou žáci prezentovat své dovednosti, tentokráte se bude akce odehrávat v duchu tématu Hobby naší doby. Program se v sídle školy ve Dvorské ulici 447/29 uskuteční od 10 do 16 hodin.
Botanická v Liberci prezentuje unikátní rostliny Jizerských hor
16. 5. 2019 Rosnatka anglická, hořec ladní a další vzácné rostliny nadále rostou v Jizerských horách. Dokládá to dnes zahájená výstava fotografií v Botanické zahradě v Liberci. Je výsledkem loňských vycházek botaniků po lesích, rašeliništích a loukách těchto hor. Botanici při nich zjišťovali, jak moc se na horské přírodě projevila ekologická katastrofa z 80. letech minulého století v důsledku imisních kalamit.
Obsahují doplňky stravy zakázané látky? Dozvíte se na TUL
16. 5. 2019 Říká se, že se strava podílí na výkonu sportovce až z 80 %. Je tomu opravdu tak? Jaké nejčastější mýty o výživě kolují mezi sportovci? A v jakých doplňcích stravy byste nečekali zakázané látky? Odpovědi na tyto otázky zjistíte na přednášce, která se koná v úterý 21. května od 16:30 hodin ve Velké aule na Technické univerzitě v Liberci.
Liberecká iQLandia dokončila dílnu digitálního věku
16. 5. 2019 Liberecké vzdělávací a zábavní centrum iQLandia vybudovalo za šest milionů korun dílnu digitálního věku. V takzvaném iQFABLABu jsou kromě klasické dílny s nářadím i moderní technologie, jako jsou 3D tiskárny nebo laserové a vinylové řezačky. "Je to dílna, kde je možné vyrobit cokoliv, pokud to není z kovů," řekl dnes novinářům manažer pro vědu a vzdělávání v iQlandii Petr Desenský.
Zvlněná dřevěná podlaha je nový exponát v Galerii v Liberci
16. 5. 2019 Zvlněná dřevěná podlaha i kvasící zelí jsou novými exponáty v Oblastní galerii Liberce. Stanou se součástí jedné ze dvou nových výstav, které odkazují na dřívější využití galerijní budovy. Původně to byly městské lázně. Obě výstavy začnou ve čtvrtek navečer. Zatímco Mystika hygieny zachycuje lázeňství v představách umělců v 21. století, výstava Z lázní do Lázní prezentuje klasické umění 19. století. Novinářům to dnes řekli kurátoři...
K nemocnici pojede autobus. Liberec řeší dopravní napojení
15. 5. 2019 Už v příštím roce se začne v areálu liberecké nemocnice stavět Centrum urgentní medicíny, jehož součástí bude i parkovací dům. Vedení města nyní s projektanty řeší nové dopravní napojení krajské nemocnice na přilehlé ulice. A není to lehký úkol. Vozidel totiž přibude a Šaldovo náměstí je už teď na hranici únosnosti.
Muzejní noc pod Ještědem je na téma návrat do budoucnosti
15. 5. 2019 OBSAHUJE FOTOGALERII: Návrat do budoucnosti je letošním tématem muzejní noci pod Ještědem, do níž se v Liberci a Jablonci nad Nisou zapojí v pátek večer devět institucí. Mezi oběma městy budou jezdit historické tramvaje i autobusy. Akce se ponese i v duchu oslav 115 let od založení jabloneckého muzea, vyplývá z informací od organizátorů.
Policie obvinila muže v případu podvodného slevového portálu
14. 5. 2019 Policisté obvinili šestačtyřicetiletého muže v případu podvedených klientů slevového portálu Slevy z hor. Zaplatili si pobyt, ale čerpat ho nemohli. Za zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění muži hrozí dva až osm let vězení. Škoda se blíží k 21 milionům korun, podvedených klientů bylo 4401. Na webu policie o tom informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková. "Vyšetřování rozsáhlého případu stále pokračuje," dodala.
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
leden
2021
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).