reklama
Názory politiků
ODS: Jak dál se směřováním urbanismu v Liberci?
20. 5. 2019 Před vedením krajského města stojí jedno velmi důležité rozhodnutí. Jde o změnu organizační struktury magistrátu, kdy oddělením od Odboru hlavního architekta vznikne Kancelář architekta města (KAM). ODS považuje zřízení KAM jako jednu z možností, jak se vypořádat s...
SLK k odkoupení frýdlantské nemocnice Lib. krajem
23. 4. 2019 Společnost EUC (dříve Euroclinicum) provozuje Nemocnici Frýdlant s. r. o. od roku 2013. O dva roky později kvůli nedostatku lékařů uzavřela nemocnice lůžkové interní oddělení a přeměnila ho na lůžka následné péče. Před třemi lety přestala v nemocnici fungovat akutní interní ambulance a nemocnice od té doby zajišťovala jen pohotovostní službu. V prosinci loňského roku skončila i akutní chirurgie.
Vyjádření I. Langra k projektu prevence šikany Princezna Julie
17. 4. 2019 Před 14 dny se liberecká veřejnost mohla seznámit s otevřeným dopisem skupiny pracovníků ve zdravotnických a poradenských profesích k projektu prevence šikany Princezna Julie. Se signatáři dopisu jsem se o týden později sešel, abychom diskutovali jejich připomínky a hledali společnou cestu. A to navzdory tomu, že sám preferuji přesně opačné pořadí řešení problémů (a nadto tak závažných): tedy nejprve nezaujatou komunikaci všech zainteresovaných aktérů a...
Piráti: Právo citovat máme stovky let, není důvod jej omezovat
25. 3. 2019 Na libereckém Soukenném náměstí v sobotu odpoledne demonstrovalo několik desítek lidí proti chystané evropské směrnici o autorském právu. Účastníci přinesli i symbolickou rakev. Liberec se tak připojil k celoevropské vlně protestů za svobodu internetu. Protestní akci "Zachraňme internet před články 11 a 13" uspořádala Pirátská strana, která se snaží zvrátit podobu směrnice, o které se bude tento týden hlasovat v Evropském parlamentu.
Regionální organizaci TOP 09 v Liberci povede Z. Chmelík
18. 1. 2019 Ve středu 16. ledna 2019 bylo na sněmu regionální organizace TOP 09 Liberec zvoleno nové vedení. Funkci předsedy nově zastává Zdeněk Chmelík. Místopředsedkyněmi se staly Jana Vlková a Dana Lapáčková. Petr Faistauer, Josef Holický, Dita Habhab a František Gábor se stali členy regionálního výboru.
Vosecký: Senát schválil mírnou toleranci alkoholu u cyklistů
20. 11. 2018 Výraznou převahou hlasů poslali senátoři k projednání poslancům návrh zákona, který za určitých předpokladů toleruje u cyklistů 0,5 promile alkoholu v krvi. Po dvou letech debat tak svítá českým milovníkům cyklistiky naděje, že si budou moct dát na výletě pivo či víno. Zároveň se přiblížíme západním zemím.
M. Půta na Hrad pozván nebyl, figuruje zřejmě na blacklistu
24. 10. 2018 Slavnostního vyznamenávání u příležitosti 100. výročí vzniku Československa na Pražském hradě se v neděli nezúčastní několik hejtmanů a primátorů. Někteří z nich pozvánku vůbec nedostali. Jiní sice pozváni byli, ale dají přednost například akcím ve svém regionu.
Kampaň v Liberci je burzou nápadů, říká hejtman Půta
4. 10. 2018 Předvolební klání v krajském městě nenechal bez povšimnutí ani hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Jakkoli nepřekvapí podpora jeho Starostům, postřehy, které má k tomu, co bylo, a co je nyní, jsou poměrně dobře mířeny.
Soc. demokraté: Plánovanému referendu říkáme „NE“
4. 10. 2018 V rámci komunálních voleb v Liberci dne 5. a 6. října 2018 prosadil jeden z kandidujících politických subjektů konání místního referenda s pěti otázkami občanům města. Souhlasíme s referendem jako prvkem přímé demokracie, které by se ale mělo použít jen při řešení zcela zásadních otázek pro další život občanů. Je na rozhodnutí voličů, jestli se vůbec referenda zúčastní a jak případně budou hlasovat.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Máte samozřejmě pravdu, že hlavní zodpovědnost mají rodiče, pokud ti...
Kor když jsou ve vleku psychologa v žoldu Změny.
Langerovi jde především o děti. Přestávám odborníkům věřit.
Milý Frigo - věřte že to není o pedagozích,ale hlavně o rodičích....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
leden
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).