reklama
Semilsko
Vstupné na koupaliště Maškova zahrada v Turnově zdraží o 20%
2. 5. 2019 Základní vstupné na nejmodernější venkovní koupaliště v Libereckém kraji, které je v Maškově zahradě v Turnově, letos zdraží o pětinu. Základní vstupné stoupne ze 100 na 120 korun, zlevněné pro děti či seniory bude za 80 korun. Novinkou v městském areálu budou předem...
Požár skládky v Košťálově se podařilo hasičům v noci uhasit
2. 5. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Požár na skládce odpadu v Košťálově na Semilsku, který byl nahlášen ve středu kolem 19:30, se hasičům podařilo uhasit už v noci na dnešek. Zásah skončil kolem půlnoci, řekla dnes ČTK mluvčí libereckých hasičů Zdeňka Štrauchová. Hořelo na ploše 2500 metrů čtverečních. Hasiči lidem z okolních obcí doporučovali, aby kvůli znečištění ovzduší v noci nevětrali.
 Policie obvinila jednu osobu kvůli pádu dítěte z lanovky
30. 4. 2019 Policie v souvislosti s pádem šestiletého dítěte z lanovky v krkonošském Harrachově na Semilsku obvinila jednoho člověka. Za ublížení na zdraví z nedbalosti mu hrozí až rok vězení. Informaci České televize dnes potvrdila ČTK Silvie Sochorová z Okresního státního zastupitelství v Semilech.
Bozkovské jeskyně se těší na třímiliontého návštěvníka
30. 4. 2019 Bozkovské dolomitové jeskyně, které patří mezi nejoblíbenější turistické cíle Libereckého kraje, nejvíce lákají v létě za deště a ve vedru. Čas prohlídky si většina návštěvníků rezervuje dopředu. Od otevření 2. května před 50 lety navštívilo jeskyně kolem 2,85 milionu lidí. Pokud se na zájmu o ně nic nezmění, třímiliontého návštěvníka přivítají za dva až tři roky. V plánu do budoucna je zlepšení povrchového areálu, řekl ČTK vedoucí...
Darované jídlo a drogistické zboží poputují sociálně slabým
26. 4. 2019 V sobotu 18. května se uskuteční celonárodní sbírka potravin. Zapojit se do ní můžete nákupem potravin v Penny Marketu v době od 8.00 do 18.00, více informací Vám poskytnou dobrovolníci před prodejnou přímo v den sbírky. V Turnově můžete sbírku podpořit již druhým rokem. Pro letošek přislíbil spolupráci obchodní řetězec Penny Market, kde dobrovolníci z Centra pro rodinu Náruč budou zprostředkovávat výběr darovaného zboží, jeho rovnání do...
Revitalizace vrátí do mokřadů u Sedmihorek vodu a s ní život
26. 4. 2019 Mezi obcemi Turnov-Pelešany a Karlovice-Sedmihorky v CHKO Český ráj se nachází jedinečné území Sedmihorských mokřadů, které byly v minulosti poškozeny činností člověka necitlivým odvodňováním. Na jejich záchraně se domluvily ekologicky zaměřené organizace a postarají se o to, aby se jim vrátila přirozená funkce zadržovaní vody v krajině.
Dopravu v Jilemnici komplikuje rekonstrukce krajské silnice
22. 4. 2019 Dopravu v Jilemnici na Semilsku zkomplikovala rekonstrukce krajské silnice druhé třídy 286. S omezením tam budou muset řidiči počítat až do konce září, řekl ČTK vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp. Obnova frekventované komunikace je jedním z projektů, na které získal Liberecký kraj dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Je to už druhý rok, co se musí obyvatelé podhorského města a návštěvníci obrnit trpělivostí, loni se...
Na hřebenech Krkonoš je stále ještě přes metr sněhu
21. 4. 2019 Krkonošský Harrachov ukončí zimní sezonu zítra - o velikonočním pondělí. Jde o poslední středisko, které je v Libereckém kraji v provozu. V sousedních Jizerských horách se už rolbou magistrála pro běžkaře neupravuje. Důvodem jsou lesnické práce. Základní okruh mezi Jizerkou a Smědavou je ale nadále sjízdný. Běžky se musí místy přenášet.
Semily adoptovaly hrob rodáka Františka Adama Petřiny
20. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Semily adoptovaly zanedbaný hrob rodáka Františka Adama Petřiny na Olšanských hřbitovech v Praze. Slavného matematika a fyzika nyní připomíná také semilské muzeum na výstavě Vynálezci a Šikulové ze Semil a okolí. Rozpočet města adopce výrazně nezatíží. Přijde na 6500 korun na deset let a obnova hrobu bude stát do 30.000 korun, řekla ČTK starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily).
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
listopad
2020
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).