reklama
Semily a Turnov
Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13. 2. 2019 Portál www.novinky.cz informuje, že ve věku 76 let zemřel filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil, donedávna majitel zřejmě největší sbírky známek v Česku. S odvoláním na příbuzné filatelisty o tom informuje i server Blesk.cz. Pytlíčkovu sbírku zahraniční pojišťovny...
Semily dají letos do investic 58,6 milionu Kč, čtvrtinu rozpočtu
12. 2. 2019 V Semilech počítají letos s investicemi za bezmála 58,6 milionu korun, což je více než čtvrtina rozpočtu města. Největší akcí bude rekonstrukce budovy na Komenského náměstí, kam se přesunou děti z Mateřské školy Pod Vartou. Přijde na bezmála 21 milionů korun. Nákladná bude i revitalizace náhonu za 16 milionů korun nebo obnova panelového sídliště Řeky za 13 milionů, na kterou se městu podařilo získat šestimilionovou dotaci. ČTK to řekla starostka Lena...
Jednou z výhod nové radnice v Turnově je vyřešené parkování
29. 1. 2019 Nová radnice v Turnově v Českém ráji je už v plném provozu, úředníci se do ní stěhovali v první polovině ledna. Kompletní rekonstrukce bývalého sirotčince ve Skálově ulici stála zhruba 65 milionů korun, začala loni v létě. Přínosem bude pro celý region, řekl ČTK starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok). "Vytvořilo se zázemí jak pro úředníky, tak klienty úřadu," uvedl Hocke.
Poslanecká sněmovna obdržela petici za zřízení okresu Turnov
16. 1. 2019 Do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR odvezla místostarostka Turnova Jana Svobodová petici za zachování stávající územní působnosti Obce s rozšířenou působností Turnov a vznik okresu Turnov. Petici podpořilo svými podpisy téměř 7.800 občanů.
Modernizace Ústavu chirurgie ruky začne nejdříve na podzim, čekalo se na dotaci
11. 1. 2019 Modernizace Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou na Semilsku začne nejdřív letos na podzim. ČTK to řekla ředitelka ústavu Marcela Škodová. Podle dřívějších plánů už měla být v té době hotová, za zpožděním je čekání na přislíbenou šedesátimilionovou dotaci od ministerstva zdravotnictví. Potvrzení o registraci akce z ministerstva dostal ústav podle ředitelky až v závěru minulého roku. "Teď budeme žádat schválení zadávací dokumentace,...
Největším tahákem budou dva vystavené poklady mincí
11. 1. 2019 V Muzeu Českého ráje v Turnově připravili po deseti letech čistě „archeologický“ výstavní projekt, kterým představí výsledky nejdůležitějších archeologických výzkumů. Od 24. ledna do 31. března 2019 tak návštěvníci budou moci obdivovat vše, co se podařilo najít.
Největší investicí Turnova bude výstavba Alzheimer centra
8. 1. 2019 Turnov v Českém ráji bude v letošním roce hospodařit bezmála se 431 miliony korun. Největší investicí bude výstavba Alzheimer centra, řekl novinářům starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Jeho vybudování si vyžádá odhadem asi 42 milionů korun, městu se podařilo na stavbu a vybavení získat státní dotaci 31 milionů korun. Alzheimer centrum bude stát na místě, kde jsou dnes dva bytové domy s 30 byty.
Semily zahájí rok tradičně s rozpočtovým provizoriem
11. 12. 2018 Semily zahájí rok 2019 tradičně s rozpočtovým provizoriem. Rozhodli o tom semilští jablonečtí zastupitelé. O samotném rozpočtu se bude jednat až v únoru, se znalostí zůstatků na účtech města. Tento postup město uplatňuje již řadu let, žádné problémy to nepůsobí, řekl ČTK místostarosta Tomáš Sábl (Volba pro Semily), který návrh v zastupitelstvu předkládal. "Je pro nás důležité, abychom na konci roku věděli přesně, kolik nám zůstalo na...
Náklady na stavbu nové radnice v Turnově stouply o 12 procent
4. 12. 2018 Náklady na výstavbu nové radnice stouply oproti ceně, která vzešla ze soutěže, o 12 procent. Celkově tak město za přestavbu bývalého sirotčince zaplatí asi 65 milionů korun. Novinářům to řekl starosta Tomáš Hocke (nezávislý blok). Rekonstrukce budovy ve Skálově ulici, která začala loni v srpnu, je již hotová. Nyní město stavbu přejímá, uvedl starosta.
Aktuální diskuze
Proč dosud spadá Jilemnice a Semilsko vůbec pod Krajský soud v Hradci? Po...
Nás, českodubáků, se nikdo neptá. Přitom už dnes nás odmítá...
Jestli toto neni lepsi napad nez neuvazene referendum za 2 mil.
Tak to máme hezkých cca 45%, ne?
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
listopad
2020
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).