reklama
Tipy a pozvánky
Jen den na oslavy svátku dětí nestačí, bude jim patřit celý víkend
28. 5. 2019 Celý první červnový víkend bude liberecká iQLANDIE slavit Mezinárodní den dětí, protože jeden den prostě nestačí! Začíná se v sobotu 1. června od 14 a 15 hodin v iQPARKU s roboty Mindstorms.
Pohodový vinný happening v Liberci, to bude Vínování
26. 5. 2019 V pátek 31. května se uskuteční v zahradě Oblastní galerie Liberec pohodový happening, který nabídne vybraná vína z Moravy, Čech i Rakouska. V rámci doprovodného programu budou pro návštěvníky připraveny mimo jiné ústřice michelinského kuchaře Ondřeje Moliny či hudební vystoupí kapely Láska Band a 20 Minutes.
Létofest opět nabídne neokoukaný model putovního festivalu
24. 5. 2019 Festival, který přijede za vámi do Liberce. Létofest 2019 láká na Tomáše Kluse, Lenny, Pražský Výběr, Mandrage, Wanastowi Vjecy, Mig 21, Divokýho Billa nebo Monkey Business. Létofest, který v Česku jako první nabídl neokoukaný model městského putovního festivalu, vstupuje do třetího ročníku.
Sbory v Krompachu přednesou díla Smetany i Dvořáka
23. 5. 2019 Společný koncert Pěveckého sboru ČVUT Praha a Kytlického chrámového sboru hostí v sobotu 25. května od 17 hodin kostel Čtrnácti svatých pomocníků v Krompachu. Jde již o jedenáctý ročník. Smíšený sbor ČVUT je uměleckým sdružením, jeho repertoár je velmi široký a zahrnuje hudbu od renesance až do současnosti, přičemž zvláštní pozornost je věnována hudbě českých autorů.
Proč se říká, že jsme opilí láskou? Odpověď skrývá iQLandie
21. 5. 2019 Co mají společné láska a alkohol? Odpověď zjistíte na dalším iQCAFÉ, které se uskuteční v pátek 24. května v iQLANDII. Do tajů chemických explozí našeho mozku vás zasvětí uznávaný docent Peter Szolcsányi z Technické univerzity Bratislava, a to hned ve dvou přednáškách. V odpoledních hodinách je připraveno pro veřejnost povídání na téma Chemie lásky, které se bude dotýkat májového hýření zamilovaných párů.
Ptačí hodiny na Stezce jsou jediné svého druhu v republice
20. 5. 2019 Stezka korunami stromů Krkonoše se může pochlubit novým unikátem ve svém repertoáru. Na samotném vrcholku vyhlídkové věže jsou totiž nově nainstalované speciální Ptačí hodiny, které nelze vidět jinde v České republice.
Uzávěrka soutěže o místo v kalendáři Jizerských hor se blíží
19. 5. 2019 Už jen necelý měsíc zbývá do uzávěrky fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky, která je 7. června. Devátý ročník oblíbené fotosoutěže vyhlásila Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody koncem března a přihlásit se může kdokoliv zasláním až 4 snímků Jizerských hor. Odborná porota následně vybere 13 nejlepších fotografií, ze kterých vydá benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2020. Výtěžek z jeho prodeje poputuje na projekt obnovy evropsky...
Festival Dvořákův Turnov uvede letos sedm koncertů
19. 5. 2019 Hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov je tradiční regionální kulturní událostí s více než šedesátiletou tradicí, která navazuje na silný vztah Antonína Dvořáka k oblasti Turnovska a okolí. Festival letos uvede sedm koncertů publiku v několika městech Libereckého kraje, který je dlouhodobým partnerem. Již v loňském roce se do festivalu zapojila partnerská města Železný Brod a Český Dub, kde se letos představí nejen komorní ansámbly, ale...
Výstava 100 let v bílém plášti doputovala do České Lípy
17. 5. 2019 Libereckým krajem putuje výstava nazvaná 100 let v bílém plášti, kterou uspořádal resort zdravotnictví Libereckého kraje ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci u příležitosti loňského stého výročí založení republiky. Expozice, která se ohlíží za historií zdravotnictví, měla premiéru loni počátkem listopadu ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
Nebezpečný živočich opustil své stádo. Co by mně či kohokoli jiného...
dobře, třikrát ex!
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
leden
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).