reklama

Rok 2018 v Libereckém kraji pohledem kamer, červenec až prosinec

3. 1. 2019
Na silvestra jsme zde zveřejnili první část obrazového souhrnu roku 2018. Jak již bylo řečeno posledně, nesnažili jsme se za každou cenu vybrat klíčové události, ale záběry vizuálně zajímavé.
Proto se nedivte, že v přehledu chybí třeba foto z čekání všech možných štábů na J. Kajínka před rýnovickou věznicí. Stejně tak jsem nevybral ani jeden ze záběrů napouštění děravého Lesáku pitnou vodou v rámci volební kampaně ZPL, ač jste nám jich poslali hned několik. Někomu bude v přehledu možná chybět liberecké ustavující zastupitelstvo, ale doby, kdy jeho jednání hýřila bizarními scénkami, pominuly. Přesto je žeň za druhé pololetí bohatší, takže jsem se rozhodl nevybírat události dvě, ale tři. Rozhodování tím pádem bylo jednodušší.
ČERVENEC

Hned z kraje prázdnin byla pro lovce zajímavých záběrů bez přehánění žněmi oslava prvních narozenin krkonošské Stezky korunami stromů. Ta za první rok provozu udělala radost 330 tisícům návštěvníků!
Stezka korunami stromů Krkonoše #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

19. Retro Prague Historic Rally tentokrát zamířila na sever a prostor před radnicí zaplavila automobily z doby, kdy ještě nebyly spotřebními plechovkami. Ukázalo se i to, že vášeň pro krásné staré stroje dávno není jen doménou mužů.
Foto Mad

Domácí závod Světové série ve fourcrossu v Jablonci nad Nisou. Paráda, co? Vyhrál český biker Tomáš Slavík (opět), mezi ženami se vedlo nejlépe Romaně Labounkové. (Foto Artur Irma)
Foto Artur Irma

Co to je za hokej, dvě desítky chlapů na ledě! A kdo hraje? Bílí Tygři proti Bílým Tygrům? Přesně tak, jiní mají prázdniny, liberečtí hokejisté letní přípravu. (Foto Artur Irma)
Foto Artur Irma


SRPEN

Astronomická noc na Jizerce byla mimořádně povedená, ačkoliv ještě odpoledne hrozilo, že sledovat půjde maximálně množství srážek.
Foto Mad

Půjde to, nebo ne? Začíná oprava morového sloupu Matyáše Bernarda Brauna, nejcennější figurální památky Liberce.
Foto Mad

Letošní připomínka srpnové invaze vojsk Varšavské smlouvy byla nejen díky stoletému výročí samostatnosti reprezentativnější než jiná léta. Před radnici dokonce zase přijel "ruský" tank. (Nezobrazuje-li se vám video přímo, použijte odkaz: https://youtu.be/YnHW7B_stYU)


Foto Mad


ZÁŘÍ

Při realizaci staveb se konají rauty a zvou se hosté zpravidla při poklepu na základní kámen a pak u příležitosti přestřihnutí pásky a uvedení do provozu. Vodohospodářské sdružení Turnov na to jde jinak, investiční akce zcela cíleně prezentuje v průběhu prací. Nejinak tomu bylo i v případě oficiálního kontrolního dne na rozestavěném komplexu vodojemů v Ohrazenicích u Turnova. Tuto fotku jsem vybral zejména proto, že na rozdíl od jiných oficiálních fotek její pořízení nebylo vůbec nudou, ale povedenou humornou vložkou pro asi stovku přihlížejících hostů. Pánové se totiž pořád nemohli dopočítat. (Momentálně již chybí jen všemi vyhlížený krajský radní Jiří Löffelmann.)
Foto Mad

Je obdivuhodné, jakou krásu jsou filmaři schopni vytvořit jen proto, aby ji v zápětí mohli zničit. Zde konkrétně pro scénu z dalšího dílu Spidermana, kde Liberec hraje Prahu.
Foto Mad

Holky návrhářky berou Géčko TUL útokem. Které týmy získají ocenění v soutěžní přehlídce Oděv a textil? Pátého ročníku se účastnily tři stovky soutěžících a pozorovatelé dorazili například až ze Španělska a Portugalska. Porota měla těžkou volbu, invence, vtip a energie sršely prakticky ze všech předvedených modelů.
Foto Mad


ŘÍJEN

Třinácté International Glass Symposium v Novém Boru patřilo mezi vrcholné události českého roku 2018. Byli jsme při tom a zachytili pro vás alespoň střípky těch úžasných čtyř dní, během kterých se Nový Bor stává hlavním městem světa skla.
IGS 2018, Pačinek Lindava #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

Irena Czepcová je velmi akční dáma nebojící se ohně. Kousek té úžasné podívané je na videu. (Nezobrazuje-li se vám video přímo zde, použijte přímý link https://youtu.be/YqFYeXmt4gg)


Vyvrcholení oslav století zrodu republiky bylo velmi produktivní pro Bílé Tygry. V utkání, do nějž buly hodil T. G. Masaryk, vyhráli nad Plzní 3:0 a na čelních místech tabulky kralovali i do konce roku. Uvidíme, jak jim to vydrží. (Foto HC Bílí Tygři)
Foto HC Bílí Tygři

...a na zdraví! Ne, to ještě není oslava nového roku, ale otevření dopravní sekce Technického muzea Liberec.
Foto Mad


LISTOPAD

Připomínka 80. výročí Křišťálové noci v první řadě bohužel připomněla, že jde o odkaz stále velmi aktuální.
Foto Mad

WADF World Dance Championship se v Liberci konal již po šesté pod vlajkami WADF (World Artistic Dance Federation) a dokonce po desáté pod značkou LATINOFESTIVAL. Na téměř celý týden se Babylon opět stal centrem tance ve všech možných podobách.
Foto Mad

Neutralizační a dekontaminační stanice 6, společné dílo sdružení SYNER s.r.o. a Královopolská RIA a.s., je unikátem v oboru dekontaminace vod a poslední velkou technologií komplexu likvidujícího ekologické zátěže po těžbě uranu v našem kraji. NDS6 byla slavnostně předána 29. listopadu.
DIAMO NDS 6 #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA


PROSINEC

Vánoční atmosféru narušuje drsný vpád časů minulých. Ještě že jen kvůli natáčení televizního seriálu!
Foto Mad

The Festival of Nine Lessons and Carols, zpívání anglických koled proložené čtením z bible, je sto padesát let stará (nebo spíš mladá?) anglická tradice. Zapustila kořeny i na půdě liberecké Technické univerzity a podle toho, jak již podruhé praskal ve švech kostel sv. Antonína, se má čile k světu.
Foto Mad

Do Vánoc chybí doslova pár dní a v České mincovně v Jablonci nad Nisou dokončují pro ČNB zlatou minci v hodnotě sto milionů korun. Váží 130 kilogramů a v průměru má přes půl metru. Řekl bych, že to je ta správná tečka za rokem 2018 :-) (Foto Artur Irma)
Foto Artur Irma

Text a obraz Mad, není-li uvedeno jinak
mateřinka
28. 5. 2019 12:00 Na 25. ročníku libereckého festivalu Mateřinka, který se koná v ND od 18. do 22. června, vystoupí 21 českých a zahraničních divadelních souborů.
kostel
28. 5. 2019 09:09 Otevření zahrady a kostela Nalezení sv. Kříže v Liberci s mariánským sloupem se koná 1. června od 16.00 hodin v zahradě kostela na Malém náměstí.
Dejmal
28. 5. 2019 05:09 Nominace na Ceny Ivana Dejmala za mimořádný pozitivní počin související s krajinou lze nadaci zasílat do 30. června. Vyhlašuje se po dvou letech.
farma
27. 5. 2019 14:57 Farma bude nově fungovat i v mládežnických kategoriích. Hokejoví Bílí Tygři budou spolupracovat s hokejovým klubem HC Lomnice nad Popelkou.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
květen
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).