reklama

Tři tygří zápasy, tři sporné branky a stopka pro Bulíře k tomu

5. 12. 2017
Jako by snad Bílí Tygři rozporuplné góly v posledních zápasech přitahovali. Ve Vítkovicích rozhodla branka Rostislava Olesze, v pátek dostal do hry Mountfield gól Lukáše Cingela a v neděli pro změnu srovnali Litvínovští po hře se šesti hráči v poli. Krom toho ve stejném zápase přišli také o Michala Bulíře, kterého čeká jednozápasový trest.
Tři tygří zápasy, tři sporné branky a stopka pro Bulíře k tomu
Foto: www.hcbt.cz
Stačí základní matematické dovednosti, aby si každý spočítal, o kolik bodů v tabulce už přišel po sporných rozhodnutích. Ohlédněme se za posledním týdnem.

V neděli 26. listopadu se Bílí Tygři představili ve Vítkovicích. Ve třetí třetině bojovali za stavu 2:2 o body, nicméně naděje zhatila klíčová branka Rostislava Olesze. Jeho střelu sice Roman Will chytil, vzápětí však došlo ke kontaktu Olesze s Lukášem Dernerem. Vítkovický útočník nasměroval evidentním pohybem rukama zadáka Tygrů přímo do brankáře.

V důsledku srážky přišel Will o kontrolu nad pukem a spolu s ním doklouzal až za brankovou čáru. Rozhodčí bez konzultace s videem branku uznali a frustrovaní Tygři se již v závěrečných minutách na vyrovnání nezmohli. Předseda komise rozhodčích Vladimír Šindler výrok sudích hájil: "Gól byl uznán v souladu s pravidly, neboť Lukáš Derner upadl na vlastního brankáře po silovém souboji, jenž vyvolal z vlastní iniciativy a při kterém prokázal Rostislav Olesz větší stabilitu,“ hlásil s tím, že Roman Will navíc kontroloval puk jen krátkou dobu.

Střet s brankářem i hra v šesti

V pátek 1. prosince na domácím ledě pro změnu přivítali Mountfield HK. Zdálo se, že mají zápas pevně v rukou, na kostce nad ledem svítil ve druhé třetině stav 4:1. Vzápětí Lukáš Cingel prošel po pravém křídle a v souboji s Petrem Kolmannem nekompromisně vlétl do brankáře Jaroslava Januse.

Během střetu se do branky kromě aktérů dostal i puk. Také tentokrát byl verdikt jasný - gól platí! Druhé podobné příkoří v pěti dnech Tygry poznamenalo a Hradec posléze snížil na 3:4 a ve třetí třetině nakonec i srovnal. Náš tým se musel smířit se dvěma body za výhru po nájezdech. Také k této situaci byl podán pravidlový podnět, komise se však k celé záležitosti zatím nevyjádřila.

Že je smůle konec? Stačil další zápas, aby Bílé Tygry vyvedl z omylu. V utkání s Litvínovem otočili svěřenci trenéra Pešána vývoj ze stavu 1:2 na 3:2 a směřovali za vítězstvím, když se krátce před koncem zjevil za obranou osamocený Viktor Hübl a po samostatném úniku propálil Willa.

Jak se mohl zrovna Viktor Hübl ocitnout zcela nehlídaný za obranou? Zhruba tak se musel ptát nejeden fanoušek, když situaci na první pohled viděl. Jak ale ukázaly záběry, Litvínov si k tomuto manévru pomohl se šesti hráči v poli. Zastavený záběr ukazuje, že zatímco se Verva snažila vymanit z tlaku a jeden z jejích hráčů se střežen obráncem daleko od mantinelu teprve pomalu chystal střídat, Hübl už ujíždí vpřed do útočného pásma.

Důsledek byl jasný. Litvínovský forvard vzápětí dostal puk a zcela osamocen postupoval na brankáře, načež vyrovnal a poslal utkání do prodloužení. Kontroverzi navzdory Česká televize nominovala akci do Zlaté helmy...

I vinou těchto momentů přišel jen během uplynulého týdne náš tým minimálně o tři body v tabulce, přičemž tento zisk by znamenal dotáhnutí na šestou příčku zajišťující přímý postu do play-off.

 Pomyslnou třešničkou na dortu už je pouze jednozápasový distanc, který vyfasoval Michal Bulíř za střet s litvínovským Markem Baránkem. Předseda disciplinární komise okomentoval souboj mimo jiné následovně: "Po provedení dokazování videozáznamem předmětné situace předseda Disciplinární komise ELH shledal, že Bulíř vedl svůj zákrok na protihráče, který krátce před střetem odehrál kotouč, ale jelikož tento do doby střetu nepřevzal žádný z dalších hráčů na hrací ploše, byl tento fakticky považován za hráče v držení puku."

"V projednávané situaci Baránek odehrával puk v situaci čelního postavení k hrazení, čímž dle předsedy Disciplinární komise ELH nedostatečně zohlednil možnost být napadán, sám sebe vystavil do krajně zranitelné pozice a výrazně tím též limitoval možnost své obrany před zákrokem ze strany Michala Bulíře." Přesto se komise rozhodla Bulířovi udělit trest.

"Bulíř zneužil zřetelně nevýhodného Baránkova postavení k jeho cílenému naražení na hrazení, přičemž současně je dle předsedy Disciplinární komise ELH na místě připomenout, že ač se Bulíř nedopustil zřetelného přistrčení na hrazení pomocí rukou či hole držené v obou rukách, vedl svůj zákrok ve značné rychlosti, čímž docílil provedení zákroku se zvýšenou intenzitou," odůvodňuje dále Holý.

Nutno dodat, že dle záběru kamer měl na reakci na postavení Baránka ve zmíněném souboji ani ne jednu sekundu. Michal Bulíř každopádně bude Bílým Tygrům chybět v jednom utkání, ve Zlíně se v pátek budou muset obejít bez něj.

Fotogalerie je z utkání s Litvínovem, který okořenila módní přehlídka modelů, které jsou k mání v tygřím fanshopu.
www.hcbt.cz
mateřinka
28. 5. 2019 12:00 Na 25. ročníku libereckého festivalu Mateřinka, který se koná v ND od 18. do 22. června, vystoupí 21 českých a zahraničních divadelních souborů.
kostel
28. 5. 2019 09:09 Otevření zahrady a kostela Nalezení sv. Kříže v Liberci s mariánským sloupem se koná 1. června od 16.00 hodin v zahradě kostela na Malém náměstí.
Dejmal
28. 5. 2019 05:09 Nominace na Ceny Ivana Dejmala za mimořádný pozitivní počin související s krajinou lze nadaci zasílat do 30. června. Vyhlašuje se po dvou letech.
farma
27. 5. 2019 14:57 Farma bude nově fungovat i v mládežnických kategoriích. Hokejoví Bílí Tygři budou spolupracovat s hokejovým klubem HC Lomnice nad Popelkou.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
leden
2021
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).