reklama
Zblízka
Z dinosaurů se vyvinuli ptáci, potomkem LIAZů je celosvětově unikátní bezpilotní průzkumný vrtulník
30. 5. 2019 100 kg vážící stroj poháněný Wankelovým motorem unese 40 kg přístrojového vybavení. Plnit úkoly umí těsně nad zemí i 4 km vysoko. Z velitelského kontejneru je řiditelný na vzdálenost 100 km. V autonomním režimu je jeho dolet dokonce trojnásobný, má vlastní umělou...
I Zatáčka smrti může být vyhledávaným turistickým cílem a technickou památkou
27. 5. 2019 Pomníčky podél silnic žalují, že zatáčky smrti nejsou žádná rarita. Ale zatáčku takto přímo pojmenovanou najdete v našem regionu jen jednu. Leží pár kilometrů od hranic nad Szklarskou Porębou a navzdory jménu tuto technickou památku s extrémně malým poloměrem a velkým rozhledem po panoramatu Krkonoš navštěvují davy zvědavců.
Král draků vyráží na pomoc Princezně Julii v tažení proti šikaně, bude-li úspěšný, záleží i na vás
24. 5. 2019 Představení O vílách a Králi draků dostalo punc kontroverzního počinu ještě dříve, než výsledek kdokoliv mohl vidět, natož posoudit. Navzdory tomu, nebo právě proto, byla předpremiéra i premiéra vyprodaná. Standing ovation po obou představeních nebyly jen oceněním výkonu převážně dětských herců libereckého Hereckého studia Divadla F. X. Šaldy a práce Jany Hejret Vojtkové, vedoucí souboru a autorky inscenace, ale i manifestací podpory projektu Princezna...
Dvě nové výstavy v Oblastní galerii Liberec jsou inspirovány původní funkcí budovy
21. 5. 2019 Pakliže se ale domníváte, že v Lázních naleznete obrázky aktů slečen rozkošnicky se protahujících pod sprchou a pánů diskutujících v páře, ve velkém podbazénovém sále pravděpodobně utrpíte šok. Mezinárodní projekt nazvaný Mystika hygieny zkoumá možnosti naší očisty vnitřní.
Tradiční majáles Střední odborné školy v Liberci byl tradičně povedený navzdory počasí
18. 5. 2019 Nedávno se v Liberci konaly hned dva majálesy vysokoškolské. Tento týden se trochu stranou odehrál i majáles třetí, na rozdíl od prvních dvou méně okázalý, dalo by se říci, že přímo rodinný. Pro své studenty ho SOŠ Liberec pořádá s podporou Nadace SYNER. A tato spolupráce je rovněž tradiční.
Do Mimoně přijelo na druhé setkání osmdesát historických kočárků a několik rebornů
15. 5. 2019 Srazů sběratelů historických kočárků se v Česku pořádá mnoho, většinou ve stylovém prostředí zámků. Mimoňský sraz je ale v rámci Libereckého kraje jediný. Stojí za ním sběratelka Lenka Špačková, která je zároveň předsedkyní Spolku historie Mimoňska.
Závod Ještědská hlídka ukázal, že dětem chybí branná výchova
12. 5. 2019 V areálu Kristýna se 10.5. konal první ročník branného závodu Ještědská hlídka. Velkoryse pojatá a dobře zorganizovaná akce ukázala, že naše mládež nemá fyzičku ani obecné znalosti tak špatné, jak se často soudí, zato má velké mezery ve schopnosti poskytnout první pomoc.
Hrad Valečov, vizitka dobré péče Bosně o památku
9. 5. 2019 Zřícenina skalního hradu Valečova tvoří krajinnou dominantu přímo vyzývající k napsání dalšího dílu VĚŽÍ SEVERU přesto, že se nachází na západním okraji Českého ráje již ve Středočeském kraji. A místo v našem seriálu si zaslouží, i když výhled shora není zdaleka 360°.
Návštěva na bálu spiklenců tance napříč staletími
6. 5. 2019 OBSAHUJE 360° VIDEO. Současné plesy trpí několika chronickými nemocemi. Ačkoliv jsou parkety plné, že by jehla nepropadla, tak se vlastně moc netančí, ačkoliv lidé sedí u stolů, komunikace kvůli všeobecnému kraválu vázne. Plesy historické těmito neduhy netrpí a v poslední době se v našem kraji pořádaly hned dva, ples ve stylu 19. století v liberecké kavárně Pošta navštívilo 70 dobově oblečených lidí lidí a v sálu hradu Grabštejna se 50 tanečníků a...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Tibor by měl být primátorem další 4 roky, doufám, že nevyhraje...
Bude stát 5 minut videomapingu zase půl milionu jako minule?
Dnes nic proti Korytářovi ?? Mám absťák!!
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
leden
2022
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).